Calendar

sty
31
wt.
Patronat branżowy: 14. Konferencja SELEKTYWNA ZBIÓRKA, SEGREGACJA I RECYKLING ODPADÓW. ABRYS, Częstochowa i online
sty 31 całodniowy

Dlaczego warto wziąć udział?

14. Konferencja Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów odbędzie się w formie hybrydowej w dniach 31.01– 2.02.2023 r. w hotelu Arche w Częstochowie oraz online.

Wydarzenie to tradycyjnie otwiera sezon konferencji w branży odpadowej. Ostatnie zmiany w polskim prawie skłaniają do analizy systemu gospodarki odpadami i podjęcia działań w celu sprostania nowym wymaganiom. Podczas konferencji zostaną omówione najbardziej aktualne tematy związane z zachodzącymi w branży zmianami. Zaprezentujemy przykłady inwestycji godnych naśladowania i umożliwimy uczestnikom spotkanie się ze specjalistami i ekspertami. Trzeciego dnia konferencji odwiedzimy Zakład uzdatniania stłuczki szklanej w Lublińcu, w którym poddawana recyklingowi jest stłuczka szkła opakowaniowego, zbierana selektywnie w zielonych pojemnikach lub workach.

Najważniejsze, zaplanowane sesje podczas konferencji:

1. Ramy prawne i organizacyjne systemu selektywnej zbiórki, segregacji i recyklingu odpadów
2. Jak zapewnić wysoką jakość i ekonomikę selektywnej zbiórki odpadów?
3. Rynek surowców z odpadów w Polsce – efektywność zagospodarowania i koszty
4. Selektywna zbiórka bioodpadów – kluczem do osiągnięcia poziomów recyklingu i odzysku energii

Konferencja jest jedynym wydarzeniem w branży, które w tak kompleksowy sposób porusza tematykę selektywnej zbiórki, segregacji i recyklingu odpadów. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału i spotkania w gronie ekspertów i praktyków już w styczniu 2023 r.

Szczegóły: https://selektywna.abrys.pl/?fbclid=IwAR1SYxBb-pTAiRuJsPP3XWcdOvEI8NcbGhOCy_rHxDokF83MmiQTzX0_Rb8

mar
21
wt.
Posiedzenie Rady PIGO, Warszawa.
mar 21@11:00 – 13:00
Posiedzenie Rady PIGO, Warszawa.

Posiedzenie Rady odbędzie się w siedzibie Izby ul. Z. Słomińskiego 19 lok 27 00-195 Warszawa.

Udział zarezerwowany dla Członków Rady i zaproszonych gości.

mar
29
śr.
PATRONAT BRANŻOWY: 17. Konferencja „Recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego”, ABRYS, Uniejów i online
mar 29 – mar 30 całodniowy
PATRONAT BRANŻOWY: 17. Konferencja "Recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego", ABRYS, Uniejów i online

Zapraszamy do udziału w 17. Konferencji Recykling zużytego sprzętu elektrycznego
i elektronicznego
, która odbędzie się w dniach 29 – 30 marca 2023 r. w hotelu ApartHotel Termy Uniejów**** i online.

XVII edycję dwudniowej konferencji, tym razem zorganizujemy w nowym miejscu, innym czasie i trochę innej tematyce. Jednym z ciekawszych punktów programu będzie wizytacja najnowocześniejszej fabryki produkującej na cały świat nowoczesne AGD.

W gronie uczestników, prelegentów, panelistów i tzw. Key Note Speakers będą przedstawiciele wszystkich interesariuszy rynku ZSEE. Jak zwykle największą grupę stanowić będą osoby reprezentujące recyklerów, zakłady przetwarzania, organizacje odzysku i producentów. Wytypowaliśmy także przedstawicieli administracji państwowej
i samorządowej oraz posłów, którym chcemy podczas konferencji zadać istotne dla branży pytania. Po raz pierwszy zostaną zaproszeni kupcy ze strony producentów, którzy z jednej strony negocjują z dostawcami surowców (recyklerami), a z drugiej zlecają w wielomilionowych kontraktach organizacjom odzysku usługi polegające na spełnianiu ich rocznych obowiązków zbiórki i przetwarzania ZSEE.   

Z racji nowelizacji Dyrektywy WEEE omówimy proponowane zamiany prawne i wskażemy nasze lokalne zagrożenia. Zaproponujemy usprawnienie systemu raportowania i funkcjonowania BDO. Przeanalizujemy skuteczność akcji edukacyjnych. Zapytamy kogo trzeba o skalę szarej strefy. W dłuższych i krótszych wywodach nawiążemy do innych branż odpadowych i skupimy się na obszarach wspólnych, jak chociażby ROP. Będziemy bardzo skoncentrowani na elektrorecyklingu, jednak momentami będziemy patrzyli szerzej na środowisko, klimat, GOZ i ESG, których to pojęć ZSEE jest niezmiernie ważnym elementem. 

Serdecznie zapraszamy do udziału 😊

maj
11
czw.
Patronat PIGO: 6. Kongres Biometanu, Magazyn Biomasa, Warszawa
maj 11@17:01 – maj 12@18:01
Patronat PIGO: 6. Kongres Biometanu, Magazyn Biomasa, Warszawa
Jak powinien wyglądać system wsparcia dla biometanu? W jaki sposób zwiększyć jego udział w przemyśle? Jak będą wyglądać biogazowe trendy jutra? Na te pytania odpowiemy podczas majowego 6. Kongresu Biometanu.

6. Kongres Biometanu będzie okazją do wymiany doświadczeń i wiedzy, wyznaczenia celów na przyszłość oraz miejscem do omówienia wyzwań dotyczących produkcji biometanu w Polsce.

6 Kongres Biometanu_2023_program

Szczegóły programu i rejestracja: https://magazynbiomasa.pl/6-kongres-biometanu-zobacz-program-wydarzenia/?fbclid=IwAR31dHURlO5MsQgViN-jF-Cf2xQVbCBDo1UEE9j-nXZoUVCc6CZi0Y90QZs

maj
16
wt.
PATRONAT PIGO: 15. Konferencja – Roadshow MECHANICZNE I BIOLOGICZNE PRZETWARZANIE ODPADÓW. Produkcja energii z bioodpadów. Odzysk surowców. ABRYS, UNIEJÓW – JAROCIN WIELKOPOLSKIE CENTRUM RECYKLINGU – ZUOK „ORLI STAW”
maj 16 – maj 18 całodniowy

Dlaczego warto wziąć udział?

15. Konferencja – Roadshow
Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów. Produkcja energii z bioodpadów. Odzysk surowców odbędzie się w formie hybrydowej w dniach 16-18 maja 2023 r. w Uniejowie – Jarocinie – Orlim Stawie i online.

Roadshow czyli dwa dni wyjazdowe połączone z prezentacją funkcjonujących zakładów oraz dynamicznymi pokazami maszyn. Zobaczymy Wielkopolskie Centrum Recyklingu w Jarocinie oraz Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Orli Staw.

Główne tematy konferencji:
– nowe rozporządzenie MBP
– nowy program dofinansowania instalacji do fermentacji
– groźba kar za nieosiągnięcie poziomów recyklingu
– kluczowa rola frakcji bio w osiągnięciu poziomów recyklingu i odzysku energii
– efektywny odzysk energii i surowców z frakcji bio
– dostosowanie zakładu do przepisów BAT
– wpływ ROP i systemu kaucyjnego na efektywność zakładów
– modele optymalnej modernizacji zakładów mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONFERENCJI

Roadshow – jedyna taka okazja!

 

15. Konferencja – Roadshow Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów ma w tym roku nową, rewolucyjną formę. Nowa, interaktywna i dynamiczna formuła pozwoli uczestnikom
w unikalny i nowatorski sposób zapoznać się z nowoczesnymi, wytyczającymi trendy rozwiązaniami w gospodarce odpadami. Organizacja konferencji nie pomija jednak aspektu wykładowego i tradycyjnych już kontaktów branżowych.

Będzie to jedyna w swoim rodzaju możliwość zobaczenia dwóch instalacji fermentacji bioodpadów komunalnych na różnych etapach cyklu życia. Jedna instalacja zlokalizowana
w WCR w Jarocinie znajduje się obecnie w trakcie procesu inwestycyjnego, a druga w ZUOK „Orli Staw” w trakcie uruchamiania. Obie instalacje: WCR w Jarocinie i ZUOK „Orli Staw” są kompleksowymi instalacjami komunalnymi będącymi w stanie efektywnie zagospodarowywać pełen strumień odpadów komunalnych w najnowszych technologiach mechanicznych oraz biologicznych. Instalacje te są dowodem na to, że mechaniczno-biologiczne przetwarzania odpadów kojarzące się z odchodzącymi już technologiami przygotowania odpadów do termicznego przetwarzania to obecnie dwa oddzielne procesy, nowoczesne i mające na celu maksymalizację recyklingu mechanicznego i biologicznego. Niebagatelne znaczenie w działaniu obu instalacji ma fakt ich energetycznej samowystarczalności.

Serdecznie zapraszam do wspólnej debaty, wymiany doświadczeń oraz planowania lepszej, ekologicznej przyszłości w gospodarce odpadami.

Piotr Szewczyk, Dyrektor Programowy Konferencji
Rada RIPOK, ZUOK „Orli Staw”

Więcej informacji: https://mbp.abrys.pl/